מי אנחנו
"קול אחר" - קבוצה למען פתרון אזרחי באזור שדרות ורצועת עזה
קבוצת "קול אחר" מורכבת מאזרחים החיים בשדרות ובעוטף עזה. זוהי קבוצה לא פוליטית אשר אינה קשורה לשום מפלגה, תנועה או ארגון ומייצגת קשת רחבה של האוכלוסייה ומגוון של דעות.
אנו חיים בלב אזור מסוכסך ואלים שבו נפגעו עד היום אלפי חפים מפשע משני צידי הגבול, ביניהם ילדים, זקנים ואזרחים תמימים. האלימות הבלתי פוסקת והחרפת הסכסוך, הביאו להעמקת הפחד והשנאה ההדדיים ולערעור תחושת הביטחון של התושבים.
אנו קוראים למעשה יצירתי ושונה שיביא למציאת פתרון אמיתי וארוך טווח ויוציא את אזרחי האזור ממעגל הסכסוך.
חברי הקבוצה שותפים לתקווה כי האזור בו אנו חיים יכול להיות אזור שקט ושלו עם איכות חיים, חינוך איכותי וכלכלה משגשגת. אנו מאמינים כי תקווה זו יכולה להתממש רק על-ידי הפסקת האלימות ובאמצעות שיתוף פעולה ומעורבות מעשית ופומבית של תושבי האזור הישראלים והפלסטינים.
מול סבלם המתמשך של תושבי האזור הישראלים, חיים בצד הפלסטיני אנשים הסובלים אף הם, וכמונו שואפים לחיים של שקט ולעתיד טוב יותר. אנו מאמינים כי רק בעבודה משותפת ומעורבות של התושבים הפלסטיניים, ניתן להגיע לפתרון ארוך טווח. לפיכך, מקיימת הקבוצה קשר קבוע עם תושבים פלסטינים ברצועת עזה המאמינים כמונו בעתיד בלתי אלים ומכבד אשר יוכל להביא לשינוי המיוחל.
אנו קוראים לשכנינו הפלסטינים להצטרף ליוזמה ולהושיט יד לאותם תושבים אמיצים המוכנים כבר היום להשמיע את קולם בפומבי ולומר שהגיע הזמן לסיים את הסכסוך המיותר הזה ויש לחתור לפתרון אזרחי ארוך טווח. הקשר האנושי בינינו כשכנים בעלי עניין וכאב משותף, הנו התשתית עליה ניתן לעצור את מעגל האימה והאיבה ולבנות עתיד אחר.
אנו קוראים לשותפינו הישראלים באזור להצטרף ליוזמה ולפעול למען משפחותינו ועתידנו. כל הניסיונות הממסדים נכשלו ומאסנו בהבטחות שווא. הגיע הזמן למעשה אזרחי, אנושי ואמיץ הנותן תקווה לאזור כולו.
אנו קוראים למנהיגים ולמעצבי המדיניות בארץ ובעולם להקשיב לקולם של האזרחים ולעשות הכול על מנת להגיע לפתרון אשר יקדם ויחזק את האזור במקום לערערו. פתרון זה מחייב הפסקה מלאה של כל פעולה אלימה משני צידי הגבול על-מנת להחזיר את התקווה לאזרחים!