לא להרים ידיים
מכתב שנשלח על ידי חברת 'קול אחר' ד"ר ג'וליה צ'ייטין לשרים וחברי כנסת עם פתיחת המשא ומתן בין ישראל לרשות הפלסטינית, ותשובה שהתקבלה מלשכתה של יושבת ראש מפלגת העבודה, ח"כ שלי יחימוביץ'

----
היום – יום רביעי 14.8.13 – יפגשו צוותי המשא ומתן של ישראל והרשות הפלסטינאית.
בצדדים השונים יש אנשים/קבוצות המנסים להכשיל את התהליך - אם בירי ושליחת טילים מצד אחד, ואם בהרחבת ו/או הקמת התנחלויות מצד שני.
עליכם להיות מעל כל אלו ולהתמיד בתהליך שהתחלתם.
אני, ג'וליה צ'ייטין, תושבת קיבוץ אורים, במועצה אזורית אשכול, ומרצה במכללה האקדמית ספיר, שנמצאת 2 ק"מ מהגבול עם רצועת עזה, פונה בזאת ומחזקת את ידיכם לבל תוותרו.
אנו, ישראלים ופלסטינאים דורשים – אל תרימו ידיים. לדבר, לדבר עוד, ולהמשיך לדבר, עד שתגיעו לתוצאות.
הדרך לא תהיה קלה, יהיו בה מהמורות, יהיו עליות וירידות, יהיו דברים שתגיעו עליהם להבנה ויהיו כאלה שלא. אבלאל תוותרו – תמשיכו הלאה.
תעשו את הכל למצוא עוד ועוד סוגיות עליהן תצליחו להגיע להסכמה. על כולנו יהיה לעשות וויתורים ואני סומכת עליכם, שני הצוותים, שתשכילו לוותר באותם מקומות שעימהם נוכל להמשיך ולחיות בביטחון, עם חופש תנועה ועם כבוד הדדי.
כל כולי צועק: ניתן להגיע להסכם מכבד ולחיות צד לצד זה בשלום וכבוד הדדי. רק צריך למצוא את הנוסחא שתהיה קבילה על כולם.
זה אפשרי.
צריך רק לרצות בכך ולפעול למען כך.
עלו והצליחו ואל תיכנעו!!!

בכבוד רב
ד"ר ג'וליה צ'ייטין
קיבוץ אורים, ד.נ.הנגב
חברה בקבוצת 'קול אחר'

----
ג'וליה היקרה,
אני כותבת אליך בהמשך לפנייתך לשלי יחימוביץ'.
ראשית, אנו מודים לך על פנייתך, אין ספק כי המו"מ והגעה להסדר הוא אינטרס עליון למדינת ישראל, ומהווה קודם כל אינטרס ישראלי.
מפלגת העבודה בראשותה של שלי התחייבה לגבות את הממשלה בתהליך ולהוות תמיכה ליציבותו מבחינה פוליטית באם התקדמות של ממש במו"מ תערער את יציבות הממשלה, זאת בשל האחריות והמחויבות הרבה שיש למפלגה ולשלי לדרך השלום, ולמו"מ המתנהל. בכל המהלכים הללו תהא מפלגת העבודה אופוזיציה עניינית.
כולנו תקוה כי התהליך יישא פרי, למרות המחירים הקשים שבדרך והאתגרים הרבים הקיימים.
פנייתך נוגעת עד מאוד בשל הדאגה הכנה והאמיתית לעתידה של ישראל. חשוב כי אזרחי המדינה יראו, עצמם- כמוך, שותפים לאחריות להצלחתו, אין ספק כי לדעת הקהל בשני הצדדים משקל רב בהצלחת התהליך.

בברכה,
אוריה כספי,
עוזרת יו"ר מפלגת העבודה, ח"כ שלי יחימוביץ'.
0505731830