מכתב לראש ממשלת ישראל - בנימין נתניהו

 

30.4.2010

לכבוד

מר בנימין נתניהו - ראש ממשלת ישראל

 

אנו, תושבים משדרות ועוטף עזה, נהנים למעלה משנה משקט יחסי באזורנו. לא כך שכנינו בעזה. במרחק של דקות ספורות מביתנו, אנשים חיים בתנאים בלתי אנושיים בכלא הגדול ביותר בעולם. למצור המתמשך מזה שנים שישראל הטילה על עזה אין שום הצדקה ביטחונית. ההיפך הוא הנכון: המצור רק פוגע בביטחון ישראל מפני שהוא מעמיק את האיבה והשנאה של תושבי עזה לישראל ומעודד מעשי נקם וטרור. זוהי חבית חומר נפץ שהייאוש, התסכול והזעם יכולים להבעירה בכל עת. האזרחים הפשוטים הם הסובלים מהמצב בעוד הקיצוניים ניזונים ממנו ומתחזקים מידי יום. במציאות הנוכחית, מעגל האלימות הבא באזורנו הינו רק עניין של זמן ויהפוך פעם נוספת את חיינו וחייהם לסיוט.

המצור גורם נזק וסבל בלתי מתקבל על הדעת למיליון וחצי בני אדם. אין, ולא יכולה להיות, שום הצדקה לענישה קולקטיבית כזו. המצור מונע מהתושבים צרכי קיום בסיסיים, החל מסוגי מזון רבים וחיוניים לבני כל הגילים, מתינוקות ועד זקנים, ועד  לתרופות ולמכשור רפואי, שחסרונם פוגע קשות בבריאות האזרחים ובמקרים רבים גורם למותם של חולים ופצועים. המצור גם פוגע קשות בתשתיות ובאספקת שירותים לאוכלוסיה, מאספקת דלק לתחבורה, לייצור חשמל ולהפקת מים, ועד לאספקת אספלט לכבישים ומלט וברזל לבניה, כולל בניה לשיקום המבנים הרבים שנהרסו ב"עופרת יצוקה" ובפעולות צבאיות אחרות.

המצור הוא מסוכן ולא מוסרי!

אנו קוראים לך לפעול להסרת המצור מעזה, תוך הבטחת סדרי ביטחון ראויים, ויצירת הזדמנות לחיים של כבוד לשכנינו ולנו.

אנא הצע לנו תקווה, ולא מעגל אלימות נוסף!!!

נודה על תגובתך.

חברים בקבוצת "קול אחר"

 

* 'קול אחר' הינה קבוצה של תושבים משדרות ומאזור עוטף עזה, שדוגלת בפתרון לא אלים לסכסוך המתמשך, ומקיימת הידברות רצופה עם אנשים מרצועת עזה.

http://www.othervoice.org/